GasAlert info
Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 5 000,00 Kč bez DPH a máte dopravu ZDARMA
Novinky
26.11.2017
Leatherman
Od roku 1983 vyrábí společnost LEATHERMAN multitooly, které jsou velmi odolné a na práci jako stvořené. Když Tim Leatherman a jeho obchodní partner St... číst celé
11.04.2017
WOCK obuv pro profesionály
WOCK NUBE, vše co potřebujete k větší bezpečnosti a pohodlí při práci. Mít bezpečnou obuv při práci je nezbytné, zabráníte tak nepříjemným překvapení... číst celé
21.03.2017
Prodloužení životnosti dýchacích přístrojů MSA BD96
V polovině tohoto roku skončí výroba náhradních dílů pro dýchací přístroje MSA BD96 a plicní automatiky LA96. Stovky těchto přístrojů se v ČR prodaly ... číst celé
Zobrazit všechny novinky
 1. Úvod
 2. INFORMACE
 3. GasAlert
BW Technologies by Honeywell - o značce

W Technologies je kanadsko-britská společnost se zastoupením pro Evropu ve Velké Británii. Zde je též montážní a distribuční středisko.

BW Technologies je největší dodavatel přenosných detektorů plynu v Kanadě a USA. Na evropský trh vstoupila v roce 1997 a v současné době už jsou její detektory jedněmi z nejvíce používaných přístrojů na našem kontinentě. I to svědčí o jejich vysoké kvalitě a užitné hodnotě.

Výrobky firmy BW Technologies, v tomto případě přenosné detektory plynů, vynikají vysokou technickou úrovní senzorů i elektroniky. Od podobných výrobků ve své třídě se na první pohled odlišují žlutou „bezpečnostní" barvou a zejména malými rozměry a váhou a velmi pevnou konstrukcí. Nezanedbatelné je desingové zpracování bez ostrých hran a vyčnívajících prvků na těle přístroje, které mohou ve stísněném a neosvětleném pracovišti způsobit velký problém.

Největším přínosem pro uživatele jsou však velmi nízké provozní náklady, které jsou dány třemi základními fakty:

 1. Všechny napájecí zdroje jsou běžně dostupné baterie (tužkové, Black and Decker, Nokia) v ceně od 50 do 600 Kč.
 2. Výrobce dává možnost kalibrace samotnému uživateli, takže není třeba přístroje někam posílat, čekat na provedení kalibrace a platit za provedené služby.
 3. Konstrukce přístrojů je tak, jednoduchá, že výměna senzoru a běžná údržba je hračkou

Též cenové relace jsou velice příznivé a patří, zejména u nově zaváděných modelů, k nejnižším na stávajícím trhu.

 

Distributor, firma GES, sídlí v Pardubicích, což je velmi výhodná poloha vzhledem k oblasti, kde provozuje svou obchodní a technickou činnost. Firma se zúčastnila veletrhu Pyros v Brně na podzim roku 2002 a měla s detektory GasAlert od BW Technologies velký úspěch.

Také na výstavě Pyros 2004, kde představila nové a inovované výrobky (řadu vodotěsných a technologicky pokročilejších detektorů) s přívlastkem Extreme, zaznamenala velký zájem odborné veřejnosti. Také se prokázalo, že organizace, které si přístroje firmy BW Technologies pořídily a používají je, mají s nimi dobré zkušenosti.

Mezi největší součastné odběratele patří HZS, firmy zabývající se chemickou, hutní výrobou a plynárenstvím. Dále také rafinerie a podniky průmyslového strojírenství.

Detektory plynů

Nosným programem nabídky detektorů plynů je šest hlavních typů přístrojů. K tomu můžeme přidat mnoho druhů příslušenství jako např. kalibrovací soupravy, soupravy na sběr vzorků, různé sondy, nárazuvzdorné kryty,nosné popruhy, externí vibrační alarmy, sluchátka apod.

Detektory plynu GasAlert jsou rozděleny do třech základních skupin:

 1. Bezúdržbové jednorázové  
  ▪ GasAlertClip Extreme 
  Výhody: nízká cena, nulová údržba, malá velikost a váha, nepřetržitý provoz, vodotěsný, velmi odolný
 2. Jednoplynové na toxické a výbušné plyny
  ▪ GasAlert 
  Výhody: nízká cena, minimální údržba, dlouhodobé používání, malá velikost a váha
 3. Víceplynové 
  ▪ GasAlertMax se zabudovanou pumpičkou 
  ▪ GasAlertMicro 
  Výhody: nízká cena, minimální údržba, malá velikost a váha, možnost připojení k počítači

Je důležité vědět, že kalibrace a testování všech dodávaných přístrojů je velmi rychlé a jednoduché. Vlastník přístroje není potom odkázán na drahé a komplikované služby u servisního střediska dodavatele a je schopen po řádném proškolení u dodavatele si je provádět sám . Je však samozřejmé, že i tyto služby v případě požadavku kupujícího nabízíme a provádíme.

Chování katalytického senzoru hořlavých/výbušných plynů (LEL) v prostředí s nedostatečným, nebo nadměrným množstvím O2

Prostředí s nedostatkem kyslíku a detekce hořlavých/výbušných plynů:

 Katalytická technologie je nejpoužívanější technologií senzoru pro detekci nebezpečí hořlavého/výbušného plynu. Tento typ senzoru hořlavých/výbušných plynů pracuje na principu katalytické oxidace, to znamená, že senzor pro určení koncentrace přítomné v prostředí katalyticky spaluje molekuly hořlavého/výbušného plynu. Tento proces vyžaduje kyslík, proto musí být v prostředí nejméně 10%v/v kyslíku, aby byly údaje senzoru LEL spolehlivé. Mnoho uživatelů proto dává přednost jistotě, že je pro funkci katalytického senzoru přítomen kyslík v přijatelných úrovních.

 

Prostředí nadměrným množstvím kyslíku a detekce hořlavých/výbušných plynů:

Obohacení kyslíkem mění vlastnosti spalování. Hranice dolní meze výbušnosti (LEL) hořlavého/výbušného plynu v atmosféře s nadměrnou koncentrací kyslíku může být nižší, než dolní mez výbušnosti LEL stejného hořlavého/výbušného plynu v prostředí s normální koncentrací kyslíku 20.9% v/v. Z tohoto důvodu, v prostředí s nadbytkem kyslíku, může senzor výbušných plynů podhodnotit riziko výbušnosti prostředí a neposkytne odpovídající varování.

V důsledku toho již většina uživatelů víceplynových detektorů BW Technologies preferuje při nákupu svých přístrojů se senzory hořlavých/výbušných plynů současně také osazení senzorem kyslíku.

Výrobce, společnost BW Technologies by Honeywell doporučuje, aby si zákaznící sami ověřili přijatelné úrovně kyslíku při detekci hořlavých/výbušných plynů pomocí katalytického senzoru. Pokud existuje riziko nedostatku, nebo nadbytku kyslíku, mělo by se riziko snížit osazením senzoru kyslíku. To je stanovisko BW Technologies by Honeywell.

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz