Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

NOVINKY

arr3LeathermanOd roku 1983 vyrábí společnost LEATHERMAN multitooly, které jsou velmi odolné a na práci jako... arr3WOCK obuv pro profesionályWOCK NUBE, vše co potřebujete k větší bezpečnosti a pohodlí při práci. Mít bezpečnou obuv při práci... arr3Prodloužení životnosti dýchacích přístrojů MSA BD96V polovině tohoto roku skončí výroba náhradních dílů pro dýchací přístroje MSA BD96 a plicní... arr3Novinka pro rok 2017Nový 4 plynový detektor BW Clip4 je stále zapnutý! Když máte při práci plné ruce, potřebujete... arr3Nový detektor GasAlertMicroClip X3Nástupce osvědčeného detektoru plynů Gas Alert Micro Clip XL, který je  aktuálně v naší nabídce od... arr3BW CLIP - Další novinka pro rok 2015BW Technologies by Honeywell uvádí na trh novou řadu jednorázových, tzv. "bezúdržbových" detektorů... arr3Hlídací pesOd 18. 3. 2015 máte možnost využít službu "Hlídací pes". Pomocí této funkce můžete sledovat... arr3Doprava ZDARMAVážení zákazníci,   od prosince 2014 jsme pro Vás zlevnili dopravu. Naším novým smluvním dopravcem... arr3Nový GasAlertMicroClip XLNejúspěšnější a nejpopulárnější přenosný detektor plynů GasAlertMicroClipXT od BW Technologies by...

SLEVY

naše cena 9,92 Kč (0,40 €)
naše cena 900,00 Kč (36,00 €)
naše cena 114,88 Kč (4,60 €)

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

naše cena 3 161,74 Kč (126,47 €)
naše cena 215,00 Kč (8,60 €)
naše cena 2 299,25 Kč (91,97 €)

KONTAKTY

Petr Merunka
Nádražní 421
463 62 Hejnice
tel: +420 737 336 235
napište nám

INFORMACE » GasAlert
BW Technologies by Honeywell - o značce

W Technologies je kanadsko-britská společnost se zastoupením pro Evropu ve Velké Británii. Zde je též montážní a distribuční středisko.

BW Technologies je největší dodavatel přenosných detektorů plynu v Kanadě a USA. Na evropský trh vstoupila v roce 1997 a v současné době už jsou její detektory jedněmi z nejvíce používaných přístrojů na našem kontinentě. I to svědčí o jejich vysoké kvalitě a užitné hodnotě.

Výrobky firmy BW Technologies, v tomto případě přenosné detektory plynů, vynikají vysokou technickou úrovní senzorů i elektroniky. Od podobných výrobků ve své třídě se na první pohled odlišují žlutou „bezpečnostní" barvou a zejména malými rozměry a váhou a velmi pevnou konstrukcí. Nezanedbatelné je desingové zpracování bez ostrých hran a vyčnívajících prvků na těle přístroje, které mohou ve stísněném a neosvětleném pracovišti způsobit velký problém.

Největším přínosem pro uživatele jsou však velmi nízké provozní náklady, které jsou dány třemi základními fakty:

 1. Všechny napájecí zdroje jsou běžně dostupné baterie (tužkové, Black and Decker, Nokia) v ceně od 50 do 600 Kč.
 2. Výrobce dává možnost kalibrace samotnému uživateli, takže není třeba přístroje někam posílat, čekat na provedení kalibrace a platit za provedené služby.
 3. Konstrukce přístrojů je tak, jednoduchá, že výměna senzoru a běžná údržba je hračkou

Též cenové relace jsou velice příznivé a patří, zejména u nově zaváděných modelů, k nejnižším na stávajícím trhu.

 

Distributor, firma GES, sídlí v Pardubicích, což je velmi výhodná poloha vzhledem k oblasti, kde provozuje svou obchodní a technickou činnost. Firma se zúčastnila veletrhu Pyros v Brně na podzim roku 2002 a měla s detektory GasAlert od BW Technologies velký úspěch.

Také na výstavě Pyros 2004, kde představila nové a inovované výrobky (řadu vodotěsných a technologicky pokročilejších detektorů) s přívlastkem Extreme, zaznamenala velký zájem odborné veřejnosti. Také se prokázalo, že organizace, které si přístroje firmy BW Technologies pořídily a používají je, mají s nimi dobré zkušenosti.

Mezi největší součastné odběratele patří HZS, firmy zabývající se chemickou, hutní výrobou a plynárenstvím. Dále také rafinerie a podniky průmyslového strojírenství.

Detektory plynů

Nosným programem nabídky detektorů plynů je šest hlavních typů přístrojů. K tomu můžeme přidat mnoho druhů příslušenství jako např. kalibrovací soupravy, soupravy na sběr vzorků, různé sondy, nárazuvzdorné kryty,nosné popruhy, externí vibrační alarmy, sluchátka apod.

Detektory plynu GasAlert jsou rozděleny do třech základních skupin:

 1. Bezúdržbové jednorázové  
  ▪ GasAlertClip Extreme 
  Výhody: nízká cena, nulová údržba, malá velikost a váha, nepřetržitý provoz, vodotěsný, velmi odolný
 2. Jednoplynové na toxické a výbušné plyny
  ▪ GasAlert 
  Výhody: nízká cena, minimální údržba, dlouhodobé používání, malá velikost a váha
 3. Víceplynové 
  ▪ GasAlertMax se zabudovanou pumpičkou 
  ▪ GasAlertMicro 
  Výhody: nízká cena, minimální údržba, malá velikost a váha, možnost připojení k počítači

Je důležité vědět, že kalibrace a testování všech dodávaných přístrojů je velmi rychlé a jednoduché. Vlastník přístroje není potom odkázán na drahé a komplikované služby u servisního střediska dodavatele a je schopen po řádném proškolení u dodavatele si je provádět sám . Je však samozřejmé, že i tyto služby v případě požadavku kupujícího nabízíme a provádíme.

Chování katalytického senzoru hořlavých/výbušných plynů (LEL) v prostředí s nedostatečným, nebo nadměrným množstvím O2

Prostředí s nedostatkem kyslíku a detekce hořlavých/výbušných plynů:

 Katalytická technologie je nejpoužívanější technologií senzoru pro detekci nebezpečí hořlavého/výbušného plynu. Tento typ senzoru hořlavých/výbušných plynů pracuje na principu katalytické oxidace, to znamená, že senzor pro určení koncentrace přítomné v prostředí katalyticky spaluje molekuly hořlavého/výbušného plynu. Tento proces vyžaduje kyslík, proto musí být v prostředí nejméně 10%v/v kyslíku, aby byly údaje senzoru LEL spolehlivé. Mnoho uživatelů proto dává přednost jistotě, že je pro funkci katalytického senzoru přítomen kyslík v přijatelných úrovních.

 

Prostředí nadměrným množstvím kyslíku a detekce hořlavých/výbušných plynů:

Obohacení kyslíkem mění vlastnosti spalování. Hranice dolní meze výbušnosti (LEL) hořlavého/výbušného plynu v atmosféře s nadměrnou koncentrací kyslíku může být nižší, než dolní mez výbušnosti LEL stejného hořlavého/výbušného plynu v prostředí s normální koncentrací kyslíku 20.9% v/v. Z tohoto důvodu, v prostředí s nadbytkem kyslíku, může senzor výbušných plynů podhodnotit riziko výbušnosti prostředí a neposkytne odpovídající varování.

V důsledku toho již většina uživatelů víceplynových detektorů BW Technologies preferuje při nákupu svých přístrojů se senzory hořlavých/výbušných plynů současně také osazení senzorem kyslíku.

Výrobce, společnost BW Technologies by Honeywell doporučuje, aby si zákaznící sami ověřili přijatelné úrovně kyslíku při detekci hořlavých/výbušných plynů pomocí katalytického senzoru. Pokud existuje riziko nedostatku, nebo nadbytku kyslíku, mělo by se riziko snížit osazením senzoru kyslíku. To je stanovisko BW Technologies by Honeywell.