Collonil info
Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 5 000,00 Kč bez DPH a máte dopravu ZDARMA
Novinky
26.11.2017
Leatherman
Od roku 1983 vyrábí společnost LEATHERMAN multitooly, které jsou velmi odolné a na práci jako stvořené. Když Tim Leatherman a jeho obchodní partner St... číst celé
11.04.2017
WOCK obuv pro profesionály
WOCK NUBE, vše co potřebujete k větší bezpečnosti a pohodlí při práci. Mít bezpečnou obuv při práci je nezbytné, zabráníte tak nepříjemným překvapení... číst celé
21.03.2017
Prodloužení životnosti dýchacích přístrojů MSA BD96
V polovině tohoto roku skončí výroba náhradních dílů pro dýchací přístroje MSA BD96 a plicní automatiky LA96. Stovky těchto přístrojů se v ČR prodaly ... číst celé
Zobrazit všechny novinky
  1. Úvod
  2. INFORMACE
  3. Collonil
Malý průvodce usněmi

Malý průvodce usněmi:

Kůže - kůže živočichů tvoří mechanický obal jejich těla.
Holina - chemickými pochody připravená surová kůže, zbavená chlupů.
Useň - holina, přeměněná působením vyčiňujících látek na technicky použitelný produkt.

Rozdělení usní podle použitých surovin :


- usně z hověziny, teletiny, koziny, jehnětiny, vepřovice, koniny divočiny, plazů (reptilové),..

 


Rozdělení usní podle povrchové úpravy:


- useň bez úpravy = je přírodní a má zachovalou přirozenou kresbu líce
- useň s broušeným lícem = líc je jemně obroušený a upravený krycími apreturami, může být hladký nebo opatřený dezénem (tlačená useň) 
- useň s vlasovou úpravou = useň broušená od rubu má delší a hrubší vlas (velur) nebo od líce má jemnější a kratší vlas (nubuk)
- useň s lakovou úpravou = má krycí pigmentovou úpravu a pak je přestříknuta polyurethanovým lakem
- useň s krycí pigmentovou úpravou = líc usně je upravený apreturou s vyšším obsahem krycího barviva, úprava úplně zakrývá líc usně

Zásady ošetřování obuvi

Nejdůležitější funkcí obuvi je chránit Vaše nohy a to také před chladem a vlhkostí. Tuto funkci nejlépe splňuje obuv vyrobená z přírodních usní. Usně mají i další důležitou vlastnost pro pohodlí našich nohou - prodyšnost. Tělesné páry mohou z vnitřku obuvi volně odcházet ven, nohy se pak nepřehřívají a méně se potí. Na druhou stranu je ale useň nasákavý materiál a nohy chrání před vlhkostí jen velmi omezenou dobu.

Podstatného prodloužení voděodolnosti obuvi dosáhnete používáním kvalitních impregnací ve spreji Collonil Waterstop nebo Collonil Nanopro. Obě impregnace jsou vhodné na všechny druhy usní, systetické materiály a textil. Impregnace zároveň zabraňují pronikání nečistot a mastnost do svrchních materiálů obuvi a ta se pak snadněji čistí a udržuje v pěkném vzhledu. Je možné je také využít k impregnaci obuvi nebo oděvů vybavených klimamembránami (např. Gore-Tex, Sympa-Tex a pod.), protože nebrání volnému odchodu tělesných par a nepoškozují tyto klimamembrány.

Velmi častou otázkou je, proč impregnovat obuv s klimamembránou, která sama zabezpečuje voděodolnost. Ano, to je sice pravda, ale membrána je v obuvi uložena mezi svrškem a podšívkou. Nebude-li tato obuv také chráněna impregnací, časem různé nečistoty proniknou svrškem obuvi až na membránu a mohou zalepit její póry - tím se jedna z jejích funkcí (zabezpečit volný odchod tělesných par z vnitřku obuvi) omezí nebo i úplně znehodnotí. Druhým důvodem k impregnaci u tohoto druhu obuvi je, že po její aplikaci i svršek obuvi zůstane suchý a noha je lépe chráněna před chladem. A třetím důvodem je snadnější čištění a údržba.

Důkladnou impregnaci doporučujeme provést ihned na novou obuv. Účinnost a délka působení impragnačních látek je závislá na terénních a klimatických podmínkách, kterým je obuv vystavena, na intenzitě využívání obuvi a také na způsobu jejího následného ošetřování.

 

OŠETŘOVÁNÍ OBUVI

Useň časem ztrácí své přírodní tuky a tím i své vlastnosti, jako je pružnost a vláčnost. Aby nepraskala a zůstala stále pružná, musí se pravidelně ošetřovat přípravky, které obsahují přírodní oleje a tuky. Zde je několik výrobků zn. Collonil na ošetřování nejběžnějších druhů usní:

1. HLADKÉ USNĚ: krém Collonil Waterstop v bezbarvém provedení nebo v cca 30 barevných odstínech

2. BROUŠENÉ USNĚ (velur, nubuk): sprej Collonil Nubuk Velours v bezbarvém provedení nebo v barevných odstínech

3. PŘÍRODNÍ A MAŠTĚNÉ USNĚ: sprej Collonil Special Wax

4. KOMBINOVANÉ MATERIÁLY, SPECIÁLNĚ UPRAVOVANÉ NEBO EXOTICKÉ USNĚ: sprej Collonil Vario

 

Všechny uvedené výrobky jsou vhodné a doporučované pro obuv vybavenou membránami a obsahují také impregnační látky.

Také nezapomínejte na pravidelné čištění své obuvi pěnami ve spreji nebo kostkami a kartáčky.

Zpříjemnit nošení obuvi si můžete i doplňkovým sortimentem zn. Collonil - spreje na roztažení tlačící obuvisnižující barvení obuvi a osvěžující deodoranty.

Za zmínku stojí i ucelená řada outdoorových prostředků pro impregnaci, čištění a ošetřování obuvi pro extrémní sporty.

Zásady ošetřování koženého oblečení

Než poprvé oblečete svůj kožený oděv, doporučujeme jej důkladně naimpregnovat. Kvalitní impregnace chrání useň před vlhkem a brání pronikání nečistot do struktury usně - oděv se pak snadněji a lépe čistí.

 

DOPORUČUJEME:

 

Impregnace

Collonil Waterstop sprej - univerzální impregnace na všechny druhy usní a textilu (oděv ze vzdál. cca 20 cm zlehka přestříkejte a tento postup opakujte ještě asi 3x ihned za sebou).

Collonil Cleaning Foam- impregnační pěna ve spreji pro hladké usně (pěnu naneste na hadřík a vetřete do usně).

Collonil Nanopro- univerzální impregnace na všechny druhy usní a textilu.

 

Čištění a ošetřování hladkých usní

Běžné nečistoty se odstraní pěnou ve spreji Collonil Leather Soap nebo Collonil Progres. Obě tyto pěny zároveň useň vyžuvují.

K šetrnému čištění za sucha je určena jemná guma Collonil Soft Gum.

Krém Collonil Silikon Polish vyživuje a impregnuje hladké usně. V barevném provedení zakryje drobná poškození na usni.

Collonil Nilfett je tuk z přírodních olejů na hladkou useň. Impregnuje a dokonale vyživí. Vysušené nebo nepoddajné usně zvláční.

 

Čištění a ošetřování broušených usní

K mechanickému čištění těchto usní je určen Collonil krepový kartáček nebo kostky Collonil Nubuk BoxCollonil Cleaner (tato kostka je nejúčinnější).

Na čištění veluru a textilních materiálů lze využít pěnu ve spreji Collonil Soft Cleaner. Na doplnění impregnace a k ošetření velurů a nubuků jsou vhodné spreje Collonil Vario nebo Nubuk Velours. Sprej Collonil Vario je zvlášť vhodný na oděv v úpravě krystal.

Tip: Tzv. oblýskané plochy na veluru odstraníte tak, že je přestříkáte bezbarvým sprejem Collonil Nubuk Velours a ještě za mokra vyčešete zpět vlas usně krepovým kartáčkem nebo kostkou Collonil Cleaner.

 

Čištění a ošetřování speciálních usní

Sprej Collonil Vario také ošetřuje a impregnuje všechny kombinované materiály (např. textil-useň apod.) a také výrobky z exotických materiálů (had, krokodýl) včetně jejich imitací.

Na opravu drobných poškození hladkých bílých usní může být použita krycí bílá barva Collonil Combi White.

 

Tip na péči o kůži

Kůže je přírodní produkt a proto vyžaduje pečlivé ošetřování. Déšť a sníh mohou Vaše kožené oblečení poničit. Proto je důležité ihned nový výrobek naimpregnovat Collonil Waterstop sprejem následujícím způsobem: zlehka nastříkejte ze vzdálenosti cca 20 cm na kůži a nechte impregnační kapalinu vsáknout (nesmí zaschnout). Po jejím vsáknutí postup opakujte do té doby, až při krátkém nástřiku kůže již kapalinu nevstřebává (ještě asi tak 3x). Pak je kůže dlouhodobě naimpregnována do celé její hloubky. Collonil Waterstop sprej je vhodný na všechny druhy kůží - drsné i hladké a také na textil. Při promočení koženého oblečení je nutné sušit jen volně na vzduchu, nikdy ne u topných těles. Jinak by se mohla kůže scvrknout a lámat.

Collonil Organic

Více než 100 let lidé důvěřují Collonilu v záležitostech spojených s péčí o obuv a kožené výrobky. Spoléhají se na maximum kvality a spolehlivosti výrobků Collonil. Výrobce se cítí vázán k této tradici a využívá své inovativní schopnosti, aby byly splněny požadavky zákazníků bez předsudků. Také plně věnuje úsilí s ohledem na kompatibilitu svých produktů s životním prostředím.

Výrobky Collonil spojují nejvyšší možný stupeň účinnosti s nejlepší možnou ochranou životního prostředí. Cílem je vyvinout produkty, které obsahují co nejnižší procento ekologicky škodlivých složek a zároveň nabízí maximální stupeň účinnosti.

Organic je série výrobků, ve kterých nejsou chemické látky a k výrobě je používáno 90 % přírodních surovin.

Tyto výrobky jsou v souladu s duchem tohoto věku a požadavky trhu.

Naším cílem je, aby se naši zákazníci mohli i v budoucnu opírat o účinnost a kvalitu výrobků zn. Collonil.

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz