Ledlenser info
Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 5 000,00 Kč bez DPH a máte dopravu ZDARMA
Novinky
26.11.2017
Leatherman
Od roku 1983 vyrábí společnost LEATHERMAN multitooly, které jsou velmi odolné a na práci jako stvořené. Když Tim Leatherman a jeho obchodní partner St... číst celé
11.04.2017
WOCK obuv pro profesionály
WOCK NUBE, vše co potřebujete k větší bezpečnosti a pohodlí při práci. Mít bezpečnou obuv při práci je nezbytné, zabráníte tak nepříjemným překvapení... číst celé
21.03.2017
Prodloužení životnosti dýchacích přístrojů MSA BD96
V polovině tohoto roku skončí výroba náhradních dílů pro dýchací přístroje MSA BD96 a plicní automatiky LA96. Stovky těchto přístrojů se v ČR prodaly ... číst celé
Zobrazit všechny novinky
  1. Úvod
  2. INFORMACE
  3. Ledlenser
Ledlenser - o značce

Společnost Zweibrüder Optoelectronics GmbH & Co. KG byla založena v roce 1994 v garáži s počátečním kapitálem 1 000 DM, náčrtovým blokem a starým počítačem ATARI. Zakladatelé, bratři Rainer a Herald Opolkovi, v té době pracovali pouze se svými nápady do pozdních nočních hodin.

V současné době má společnost více než 1 000 pracovníků na třech výrobních střediscích a zabývá se výrobou ručních a čelových svítilen, které nelze v celosvětovém měřítku s ničím porovnat.

Mnoho vyráběných svítilen lze dobíjet a přesvědčí své uživatele svými inovativními světelnými funkcemi, jakož i promyšlenými koncepcemi upevňování. Materiál odolný proti nárazu, nízká hmotnost a extrémní intenzita světla dělá ze svítilen LEDLENSER ideálního partnera v profesionální a soukromé oblasti.

S více než 200 technologickými a designovými patenty od roku 2000 spustili Harald a Rainer Opolkovi revoluci ve světě svítilen. Toto se nepovedlo nikomu před nimi.

Nejvýznamnějším patentem je  patent technologie „Advanced Focus System“, který je registrován v Číne, USA a Evropě

Patent-No:

China:     ZL 200680000752.1
Europe: EP 1880 139 B1
USA: 7,461,960
HongKong: 07113841.7

 

Ledlenser - záruka

Na výrobky LEDLENSER se vztahuje záruka 2 roky. Kterou lze po zaregistrování produktu prodloužit na 7 let.

Vyjímku tvoří baterie, na které je poskytována záruka 6 měsíců. Záruka na příslušenství a doplňky (pouzdra, signální kužely atd.) je poskytována po dobu 24 měsíců. Záruka se nevztahuje na běžné opotřebení. Záruka se vztahuje pouze na vady z výroby. U mechanického poškození je reklamace uznána pouze po odborném přezkumu servisního technika prodávajícího. Prodávající dodává pouze originální zboží. Záruční doba začíná běžet ode dne předání zboží kupujícímu nebo konečnému uživateli při prodeji. Prodávající poskytuje záruku za jakost a úplnost dodávky. Zboží je dodáváno se zárukou minimálně 24 měsíců. Zjistí-li kupující při převzetí zboží vady, musí tyto skutečnosti sdělit vždy písemně a doporučeně, bez zbytečného odkladu, nejpozději však do 3 dnů od převzetí zboží.

Ledlenser - technologie
afs

Advanced Focus System

Spojením čočky a reflektoru vznikla unikátní technologie, která nemá ve světě obdoby

Vznikla tak reflektorová čočka umožňující zaostření paprsku světla s plynulým přechodem z širokého homogenního kruhu světla do ostrého svazku a naopak. Ostření se provádí jednoduchým posunutím hlavy svítilny dopředu (zaostření) nebo dozadu (rozostření). Svítilny LEDLENSER jako jediné na světě využívají principu lomu světla. Běžné svítilny pouze odrážejí světlo od reflexních ploch uvnitř hlavy svítilny.

Mezinárodní patenty AFS:

Patent-No. China: ZL 200680000752.1Patent-No. Europe: EP 1880 139 B1Patent-No. USA: 7,461,960Patent-No. HongKong: 1108730

xl

X-LENS Technologie

Úkolem technologického lídra je vyvíjet stále nové technologie. Jestliže zkombinujete nejlepší technologii s vynikajícím designem a k tomu přidáte něco netradičního, stane se, že někdy vytvoříte malý kousek magie. X–LENS TECHNOLOGY násobí výhody systému ADVANCED FOCUS SYSTEM a vyzdvihuje ve výsledku technologie svítilen do nové dimenze. Opět došlo k optimalizování čočky pomocí složitých výpočtů, aby bylo možné docílit synchronizace několika LED diod a jejich světelných paprsků. Přesnost a výkon se pak stali logickým vyústěním tohoto vývoje. Svítilny s touto technologií poskytují nezapomenutelný zážitek a vůbec si neuvědomíte, že používáte svítilny s více LED diodami. Svítilny s touto technologií překvapí úplně každého. Nejen veřejnost, ale i odborníky. Ostření světla je u nich naprostou samozřejmostí.

Svítilny s touto optikou jsou vyhledávané hlavně profesionálními záchranáři nebo složkami Integrovaného záchranného systému a to hlavně kvůli svému výkonu a vysoké použitelnosti právě v extrémních nebo ztížených podmínkách. Uživatelé tak získávají daleko lepší přehled v noční krajině nebo na místě nočních zásahů.

sf

Speed Focus

Rychlé ostření. SPEED FOCUS je rychlý a spolehlivý posuvný mechanismus ostření a v mnoha ohledech lepší než konvenční otočné mechanismy. Je nedílnou součástí systému AFS (Advanced Focus Systém). Aby, byl tento mechanismus funkční je zapotřebí umístit LED diodu, čočku a reflektor v jedné ose. Přesné polohování tohoto systému je prováděno za pomocí laserové technologie. Svítilnu pak můžete ovládat jednoduše jednou rukou, kdy posunete hlavu svítilny palcem od sebe nebo k sobě a docílíte tak rozostření nebo zaostření světla rychlostí blesku a hlavně pohodlně.

tf

Turning Focus

Je rychlý a spolehlivý mechanismus ostření LED svítilny.

Otáčením hlavy svítilny docílíte v okamžiku rozostření nebo zaostření paprsku světla.

slt

Smart Light Technology

Základ tvoří mikroprocesor, který byl vyvinut speciálně pro sérii M a následně i jako nadstavba vybraných typů svítilen ostatních sérií. Tuto technologii můžete tedy najít u všech svítilen řady M, anebo u svítilen P5R, X7R,X14, X21R,H14, H14R. Výsledkem je pak spojení různých světelných programů a jejich jednoduchá kontrola pomocí jediného spínače. Jádrem technologie je navíc optimalizace spotřeby energie. Design, kompaktní konstrukce a technika se tak spojují v dokonalý harmonický celek ve svítilnách LEDLENSER.

 SLT zahrnuje až 3 světelné programy a 8 různých světelných funkcí. Počínaje programem EASY a konče programem PROFESSIONAL  obsahujícím všechny světelné funkce. Zde již není místo pro kompromisy. Díky jednoduchému ovládání lze programy velmi rychle nastavit podle aktuální potřeby.

slt

Smart Light Technology (8 programů)

Základ tvoří mikroprocesor, který byl vyvinut speciálně pro sérii M a následně i jako nadstavba vybraných typů svítilen ostatních sérií. Tuto technologii můžete tedy najít u všech svítilen řady M, anebo u svítilen P5R, X7R,X14, X21R,H14, H14R. Výsledkem je pak spojení různých světelných programů a jejich jednoduchá kontrola pomocí jediného spínače. Jádrem technologie je navíc optimalizace spotřeby energie. Design, kompaktní konstrukce a technika se tak spojují v dokonalý harmonický celek ve svítilnách LEDLENSER.

SLT zahrnuje až 3 světelné programy a 8 různých světelných funkcí. Počínaje programem EASY a konče programem PROFESSIONAL  obsahujícím všechny světelné funkce. Zde již není místo pro kompromisy. Díky jednoduchému ovládání lze programy velmi rychle nastavit podle aktuální potřeby.

slt

Smart Light Technology Pro

Smart Light Technology Pro je vylepšená technologie SLT. Nastavení programů je ještě jednodušší. Pouhým pootočením prstence na těle svítilny volíte jednotlivé programy.

g

Pozlacené kontakty

Zlato je velmi speciální materiál. Kvůli zlatu se vedly války, okrádají se a vraždí lidé. Dnes se stále častěji dozvíte, že zlato je vynikající elektrický vodič a je extrémně odolné. Jeho odolnost spočívá ve schopnosti nepodléhat korozi a ve vysokém stupni chemické odolnosti. Odhaduje se, že přibližně 70% poruch svítilen lze přičíst korozivním poškozením způsobených kyselinou nebo plynem z baterií.  Proto mají svítilny LEDLENSER pozlacené kontakty. Díky tomuto drahému opatření vydrží svítilny LEDLENSER celá desetiletí.

Materiály svítilen se také liší ve své elektrické vodivosti. Při vysokém zatížení se některé vodiče zahřívají a díky tomu odpor v takovémto materiálu roste, ubývá napětí a protékající energie se přeměňuje na teplo, což je u elektrického ohřívače žádoucí, ale u svítilen je to přesně naopak. Energie dodávaná z baterií nesmí ohřívat kontakty, ale být dodávána do LED diody. Mnoho konkurenčních výrobců používá levné kontakty, což se projeví výrazně na výkonu svítilny i její době použití. Díky pozlaceným kontaktům vydrží elektronika svítilen LEDLENSER neporušená desítky let.

bm

Blue Moon

Diody používané ve svítilnách LEDLENSER jsou, pokud jde o jas, na přední světové úrovni. Bílé Led diody s vysokým podílem modrého světla jsou extrémně jasné.  Díky speciální čočce uvnitř reflektoru, která funguje jako "mikro-hranol" a díky její hranolové struktuře dokáže tato čočka oddělit spektrum modrého světla na okraj bílého kuželu. Výsledkem je tak efekt Blue Moon (modrý měsíc). Tento efekt naleznete pouze u svítilen LEDLENSER.

fcs

Floating Charge System

Floating charge system je inovativní systém nabíjení založený na novém principu. Díky magnetickým kontaktům na spínači svítilny a držáku nabíječky vypadá svítilna, jakoby se v držáku vznášela. Je snadno dostupná a inteligentní systém dobíjení hlídá úroveň nabití baterií po celou dobu, kdy máte svítilnu umístěnou do nabíječky. Zároveň je zde integrována i ochrana proti přebití baterií. Baterie nemusíte vyndavat a nabíjet odděleně od svítilny. Navíc je nabíječka opatřena konektorem USB, a proto můžete svítilnu dobíjet bez problémů i v autě, z notebooku či stolního počítače.

ds

Dynamic switch

Dynamické přepínače. Jedním z požadavků profesionálů je, že chtějí nastavovat jas nebo programy na svítilně pohodlně a velice rychle. Toto nabízí nový systém dynamického přepínače, který umožňuje nastavit jas svítilny stejně rychle jako její funkce, a to v řádu milisekund.  Uvedeme příklad na svítilně P7.2.  Předpokládejme, že jste policista, a kontrolujete opilému řidiči doklady v úsporném režimu. V okamžiku, kdy si uvědomíte, že řidič zamýšlí ujet nebo vás napadnout, jemně stisknete spínač a oslníte útočníka 320 lumeny. S největší pravděpodobností nebudete muset použít zbraň nebo obušek a získáte dostatek času řidiče zpacifikovat.

r

Dobíjecí svítilna

Tato ikona značí dobíjecí svítilnu.

usb

Dobíjení přes USB

Svítilnu můžete dobíjet kdekoliv, v autě, z notebooku nebo dokovací stanice.

syc

Safety Ytrion Cell

Nejmodernější akumulátor, který nemá paměťový efekt. Je konstruován pro dobití více než 3 000 cyklů.

fl

Fast Lock

Fast lock je účelný mechanismus sloužící k uzamknutí hlavy svítilny. Palcem jedné ruky uzamknete ostřící mechanismus Speed focus v poloze, kterou právě potřebujete. Tímto zámkem jsou opatřeny všechny svítilny série M a některé vybrané svítilny řady X.

ipx

Odolnost IPX4-8

LEDLENSER vás nezklame za sněhu i deště.
ODOLNOST PROTI NÁRAZU
Svítilny jsou odolné proti pádu z výšky.
Splňují všechny svítilny.

rgbw

RGBW LED

Můžete si zvolit mezi červeným, zeleným, modrým a bílým světlem.
Pouze modely T2QC, P7QC.

ms

Modulární systém

Modulární systém umožňuje při poruše svítilny vyměnit vadný díl zcela jednoduše.Tento systém usnadňuje i vyčištění svítilny při extrémním používání.. V případě, že dojde např. k vytečení baterií, stačí vyměnit pouze bateriový box a svítilnu můžete používat neomezeně dál. 

1. Dynamic switch 2. Bateriový box 3. Tělo svítilny 4. Speed Focus 5. Reflektorová čočka 6. Hlava svítilny 7. LED chip s chlazením 8. Pozlacené kontakty 9. Voděodolný uzávěr svítilny

Ledlenser - design

Svítilny Ledlenser mají design s jednoduchým půvabem a právě tím získaly své kouzlo.

Každé odpovědi musí vždy předcházet otázka. U značky LEDLENSER  zní: "Jak přenést nejjednodušší ovládání a ergonomický tvar do jednoduchého vyjádření tvaru?" Podle názoru významných konstruktérů se to u LEDLENSERu beze zbytku podařilo. Porotci v Chicagu a Miláně, stejně tak jako nejvýznamnější německá designová centra, ohodnotili tvar svítilen LEDLENSER více než 60 cenami a nejvyššími vyznamenáními. Svítilny LEDLENSER si oblíbíte na první pohled.

Ledlenser - kvalita

Kvalita je výsledkem komplexního procesu, na jehož konci stojí maximální životnost a užitné vlastnosti. LEDLENSER dnes vyrábí svítilny jako doplňkovou výbavu pro dva automobilové koncerny s vedoucím postavením na světovém trhu. Výrobky LEDLENSER jsou dnes dodávány do všech odvětví. Díky velmi dobré znalosti v oblasti průmyslu, strojírenství, výroby a kontrolních postupů při vysokých normách vyvíjí LEDLENSER svítilny té nejvyšší kvality pro běžnou potřebu i pro profesionály. Svítilny LEDLENSER tak nastavují standardy v trvanlivosti a svítivosti.

Všechny svítilny procházejí rukama kvalifikovaných inženýrů vybavených nejmodernější technikou. Při testování procházejí ostrými zkouškami v terénu, nevyhnou se pádům z výšky, jsou vystavovány deformačním tlakům a následně sežehnuty plamenem. Jen tak vznikne to, čemu se dnes říká kvalita bez kompromisu.

V USA existuje několik společností, které vyrábějí překvapivě dobré svítilny. Značka LEDLENSER přijala výzvu, aby ukázala světu, co dovede evropské inženýrství a výzkum. Série LEDLENSER úspěšně kombinují fascinující design s inovacemi, které nemají ve světě obdoby. Inovace však nejsou všechno, zvláště pokud je nutné dosáhnout maximálního výkonu s minimálním množstvím energie. To je totiž jediný způsob jak vytvářet zázraky ve světě svítilen a zároveň tak pomáhat snížit ekologickou zátěž pramenící z nebezpečného odpadu, ke kterému se samozřejmě řadí odpad z baterií a běžných žárovek. LEDLENSER si zakládá na ekologické výrobě a na vývoji svítilen s co nejmenší ekologickou zátěží i při jejich provozu. O tom, že se to daří, se můžete přesvědčit u všech svítilen LEDLENSER.

Ledlenser - optika

Lumen

lumen

Světelný tok měřený v lumenech vyjadřuje vyzařované množství světla.  Světelný tok je nejdůležitější termín pro charakterizaci výkonu svítilny. Ten udává množství světla nebo světelné energie, která je vyzařována ze světelného zdroje.

Ale co se vlastně měří? Někteří výrobci označují světelný tok LED diody nebo žárovky, ale neuvádějí ztráty při průchodu světla skrze reflektor nebo hlavu svítilny, která může být i více než 30 %. Pokud výrobce uvede hodnotu 100 lumenů, může být skutečný světelný tok pro průchodu světla reflektorem i méně než 70 lumenů, co je ve skutečnosti velmi viditelný rozdíl. LEDLENSER uvádí údaje světelného toku naměřené spektrofotometrickou metodou vycházejícího z hlavy svítilny s novými alkalickými bateriemi. Toto měření udává skutečnou hodnotu výkonu svítilny po odečtu ztrát v reflektoru.

 

* Někteří výrobci uvádějí zkreslené údaje, které se nezakládají na skutečných měřeních. Nebo uvedou hodnotu světelného toku, kterou je schopna LED dioda vyzářit pouze na krátký okamžik a následně hodnota svítivosti v závislosti na bateriích klesne i o více než 50 %. Světelný tok se pak stává skvělým prodejním argumentem, který Vám ale nevytvoří relevantní představu o kvalitě a výkonu svítilny.

Lux

lux

Intenzita osvětlení (též osvětlenost viz ČSN EN 12665 bod 3.2.11) je fotometrickou veličinou, je definovaná jako světelný tok dopadající na určitou plochu. Je tedy podílem světelného toku (v lumenech) a plochy v metrech čtverečních. Jednotkou osvětlení je lux (lx), což je osvětlení způsobené světelným tokem 1 lm dopadajícím na plochu 1 m². Existují jasné specifikace, pokud jde o intenzitu osvětlení pracoviště nebo v supermarketech.  S AFS (Advanced Focus System) a Dynamickým spínačem svítilen LEDLENSER si můžete nastavit intenzitu světla vyhovující Vašim potřebám.

Kandela

candela

Svítivost udává prostorovou hustotu světelného toku zdroje v různých směrech. Svítivost lze určit pouze pro bodový zdroj, tj. pro zdroj, jehož rozměry jsou zanedbatelné v porovnání se vzdáleností zdroje od kontrolního bodu. Jednoduše řečeno, svítivost se odkazuje na sílu paprsku. To závisí na světelném toku (množství světla) a na úhlu paprsku světla. Příklad: Představte si dva druhy 5 mm LED s různými úhly - např. 10 a 120 stupňů - ale s konstantní intenzitou světla přes úhel odraženého paprsku. Přestože vydávají stejné množství světla (světelný tok 5 lumenů), LED s úhlem 10 stupňů má svítivost, která je více než 130 krát vyšší než u LED s úhlem 120 stupňů. LED 120 stupňů rozptyluje množství světla (5 lumenů) v mnohem širším úhlu. V důsledku toho je LED 10 stupňů vhodná pro osvětlení vzdálenějších oblastí, zatímco 120 ti stupňová dioda je lepší pro osvětlení na blízké vzdálenosti. Svítivost nových svítilen LEDLENSER je nastavitelná. Prostřednictvím Advanced Focus System můžete regulovat výstupní úhel světla velmi rychle pomocí technologie Speed Focus.

LED dioda a modré světlo

LED diody jsou elektronické zdroje světla na principu polovodičů, kterými jsou například galium, křemík nebo arsen. Pro tyto účely musí být tyto prvky absolutně čisté a musí být v souladu s určitými požadavky. Proto se tenké polovodičové vrstvy vkládají do vakuových komor a potahují se molekulární vrstvou. 

Tento proces se nazývá MBE (Molekulární epitaxe) a lze také popsat jako růst krystalů. Po očištění jsou atomy skládány do krystalických struktur, které jsou následně „řezány“ do mikroskopicky malých jednotek. Světelné diody mají strukturu pevné látky a jsou zcela odolné proti nárazu. Vydrží 1000 krát déle než běžné žárovky a halogenové žárovky. LED diody neobsahují žádné škodlivé plyny.  Navíc běžná žárovka vyzařuje 1 % světla a 99 % tepla. LED dioda poskytuje 13 % světla a 87 % energie je přeměno na teplo. Z toho vyplývá, že i 1 wattová LED dioda je daleko účinnější než 5 wattová žárovka.

Bílé světlo se skládá ze všech barev viditelného spektra. Tato skutečnost je známá již od dob Isaaca Newtona. Světlo emitující diody vyzařují téměř monochromatické, neboli jednobarevné světlo. Frekvenční spektrum vyzařovaného světla může být ovlivněno výběrem vhodného polovodičového materiálu, ale zde existují pouze dvě možnosti jak docílit bílého světla.

První metoda vychází ze slavného experimentu Newtonova hranolu, kdy můžete vytvořit mix světla ze tří různě barevných LED diod. Bohužel tato metoda je neefektivní a mnohem složitější.

Druhá metoda je přidat na povrch modré LED diody vrstvu speciální směsi (Y3Al5O12). Modré světlo LED diody a širokopásmové, žluto-oranžovo-červené světlo fluorescenční vrstvy lze vzájemně doplňovat a vytvořit tak bílé světlo, které má lehce namodralý odstín. Modré diody patří k nejúčinnějším LED, takže je logické použít tyto LED diody pro generování bílého světla. Proto svítilny LEDLENSER vyzařují extrémně jasné bílé světlo s lehce namodralým odstínem, které se nejvíce blíží přirozenému dennímu světlu. Toto svítilny LEDLENSER výrazně odlišuje od konkurence, jelikož světlo konkurenčních svítilen připomíná svou barvou světlo svíčky, které se blíží více světlu žlutému.

Advaced Focus System

Spojením čočky a reflektoru vznikla unikátní technologie, která nemá ve světě obdoby

Vznikla tak reflektorová čočka umožňující zaostření paprsku světla s plynulým přechodem z širokého homogenního kruhu světla do ostrého svazku a naopak. Ostření se provádí jednoduchým posunutím hlavy svítilny dopředu (zaostření) nebo dozadu (rozostření). Svítilny LEDLENSER jako jediné na světě využívají principu lomu světla. Běžné svítilny pouze odrážejí světlo od reflexních ploch uvnitř hlavy svítilny.

Zaostřený paprsek: Více světla skrze čočku

Výhoda: zesílení světla na dlouhou vzdálenost. Při posunutí hlavy svítilny dopředu, reflektor zalomí světelné paprsky směrem do středu a přes čočku se paprsky zesílí. Oproti konvenčním svítilnám je tak světlo více než dvakrát silnější, jelikož při běžném odrazu dochází k rozptýlení světla.

Rozostřený paprsekKruhové homogenní světlo

Výhoda: Svazek světla je soustředěn přímo do čočky a přes reflektor se rozptýlí do širokého kruhu. Toto nastavení je ideální pro krátké vzdálenosti, při chůzi nebo pro čtení.

reflector-lens

X-Lens Technology

Úkolem technologického lídra je vyvíjet stále nové technologie. Jestliže zkombinujete nejlepší technologii s vynikajícím designem a k tomu přidáte něco netradičního, stane se, že někdy vytvoříte malý kousek magie. X–LENS TECHNOLOGY násobí výhody systému ADVANCED FOCUS SYSTEM a vyzdvihuje ve výsledku technologie svítilen do nové dimenze. Opět došlo k optimalizování čočky pomocí složitých výpočtů, aby bylo možné docílit synchronizace několika LED diod a jejich světelných paprsků. Přesnost a výkon se pak stali logickým vyústěním tohoto vývoje. Svítilny s touto technologií poskytují nezapomenutelný zážitek a vůbec si neuvědomíte, že používáte svítilny s více LED diodami. Svítilny s touto technologií překvapí úplně každého. Nejen veřejnost, ale i odborníky. Ostření světla je u nich naprostou samozřejmostí.

Galilei vs. Newton

Mezi astronomy stejně jako mezi inženýry, kteří se zabývají světlem, se vedly vždy diskuze o tom, zda jsou pro sběr světla vhodnější reflektory nebo čočky.

Galileo Galilei, zakladatel moderní fyziky, postavil dalekohled na principu čočky, s jehož pomocí objevil Jupiterovi měsíce. O 60 let později Isaac Newton, brilantní matematik a autor gravitačního zákona, vyvinul dalekohled, který pracoval pomocí důmyslně umístěných konkávních zrcadel.

Ke konci 19. století, když se na trhu objevily první svítilny, byly tyto svítilny vybaveny pouze čočkou. Od roku 1950 byly čočky postupně nahrazovány reflektory (zrcadlovými plochami uvnitř hlavy svítilny) a to nejen kvůli nižším výrobním nákladům.

Reflektory konvenčních svítilen jsou vyráběny z plastů, které jsou následně opatřeny chromovým, nebo jiným reflexním nátěrem. Reflektory moderních LED svítilen jsou vyrobeny z akrylového plastu a odborně je nazýváme kolimátory, ale i tyto reflektory se řídí zákony Isaaca Newtona.

Téměř 350 let se ve vývoji svítilen nic nezměnilo. LEDLENSER dnes přichází s revoluční technologií a právě proto nechává tato značka svou konkurenci značně za sebou. Použití reflektorové čočky u svítilen LEDLENSER je unikátní optickou technologií, kterou naleznete pouze u svítilen LEDLENSER.

Ledlenser - světelné režimy

Světelné programy

SLT zahrnuje až 3 světelné programy a 8 různých světelných funkcí. Počínaje programem EASY a konče programem PROFESSIONAL  obsahujícím všechny světelné funkce. Díky jednoduchému ovládání lze programy velmi rychle nastavit podle aktuální potřeby.

sp

Energetické režimy

Energetické režimy jsou volitelná nastavení pro svítilny, která ovlivňují, jakým způsobem se vybíjejí baterie. Režim „ENERGY SAVING“ je optimalizovaný na co nejdelší výdrž baterií. Režim „CONSTANT CURRENT“, kterým nastavíte stabilní proud, zajišťuje stálý výkon svítilny na úkor výdrže baterií.

Systém LOW BATTERY MESSAGE je funkce, která pomocí technologie SLT, neustále monitoruje stav nabití baterií a včas vás informuje o nutnosti případné výměny. Mnoho běžných kapesních svítilen (především svítilny s regulovaným napětím) vás po dosažení bodu vyčerpání baterií doslova nechá „okamžitě a znenadání“ stát ve tmě. Systém LOW BATTERY MESSAGE tomuto stavu jednoznačně předchází.

rezimy

Světelné funkce

 
ds DEFENSE STROBE: Vysoce frekvenční stroboskopické blesky jsou rychlou a účinnou obranou zbraní, která dokáže oslepit útočníka na několik vteřin a tím dostanete prostor pro jednání.
power BOOST: Jednoduché stisknutí spínače zvýší výkon svítilny krátkodobě na 110 %.
morse MORSE/Tactical Task: Jednoduchým lehkým stiskáváním docílíte individuálních sledů signálů. Např. Takto můžete posílat zprávy v Morseově abecedě.
dim DIM: Plynulá regulace světla mezi 15 % a 100 % umožňuje nastavení individuálně požadované svítivosti.
blink BLINK: V pravidelných intervalech se automaticky vysílají světelné impulzy. Tato funkce je například vhodná jako signál pro označení polohy.
sos S.O.S.: V nouzových situacích Vám může signál SOS zachránit život. Signál viditelný ze vzdálenosti několika kilometrů podstatně zvyšuje šanci na záchranu.
power POWER: Plný výkon světla 100 %.
lp LOW POWER: Čtení a práce se díky této funkci bez oslňování stává tou nejsnadnější disciplínou. Výkon se sníží na 60 %.

 


 

 

 

 

.

 

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz